Gazeta: horoskop prasowy
Pierwszy horoskop ukazał się w „Sunday Express" z 24 sierpnia 1930 r. Wydawca chciał uczcić w oryginalny sposób narodziny księżniczki Margaret Rose i zamówił u astrologa R. H. Naylora horoskop nowej członkini rodziny królewskiej.
Więcej…
 
Film: udźwiękowienie

Filmy ze zsynchronizowanym akompaniamentem pokazywano z powodzeniem publiczności za opłatą w trzech tymczasowych kinach na Wystawie Paryskiej od 15 kwietnia do 31 października 1900 r. We wszystkich trzech dźwięk zapisany był na płytach według oddzielnych, lecz nie całkiem różnych patentów. Phonorama, przedstawiona przez Compagnie Generale Transatlantiąue, pokazywała kolorowane sceny z La vie Parisienne i „serię obrazów Paryża", z akompaniamentem muzyki, śpiewu i mowy.
Więcej…
 
Poduszkowiec

Wynalazł go Christopher Cockerell, inżynier elektronik, a w wolnych chwilach budowniczy statków z Somerleyton w Suffolk, który opatentował swój pomysł 12 grudnia 1955 r. Rok wcześniej robił pierwsze doświadczenia ze skomplikowanym i niezdarnym przyrządem Heath Robinson, który stał się odtąd jednym z klasycznych przykładów odkrywczej improwizacji. Pustą konserwę bez wieczka włożono do dużo większej puszki po kawie „Lyons", otwartej z obu stron. Umocowane w takim układzie puszki przyczepiono do wylotu unieruchomionego odkurzacza, a przełącznik ustawiono tak, że odkurzacz raczej wydmuchiwał powietrze, niż je wciągał. Umieszczając wagę kuchenną tuż pod otworem dużej puszki, Cockerell odkrył, że cienka warstwa powietrza spychana w dół między wewnętrznymi i zewnętrznymi ściankami obydwu puszek wywarła parcie trzy-funtowego ciężaru; jak wskazywała skała wagi, albo inaczej rzecz ujmując: uzyskała ciśnienie trzykrotnie większe od tego, z jakim powietrze wydobywało się z odkurzacza bez puszek. W ten sposób Cockerell zademonstrował podstawę działania każdego współczesnego poduszkowca - „dyszę pierścieniową".

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 97

oferuje obrączki ślubne Ring4You.

oferowane przez Diaxor są wyjątkowe.