Kosiarka do trawy
Pierwsza kosiarka została wynaleziona przez Edwina Buddinga ze Stroud w Gloucestershire, który 18 maja 1830 r. podpisał z Johnem Ferrabee z Phoenix Iron Works w Thrupp (niedaleko Stroud) umowę o wyrób „maszynerii do celów strzyżenia lub koszenia roślinnego pokrycia trawników". Budding zatrudniony był w fabryce tekstylnej pana Listera i ponoć wpadł na pomysł kosiarki, przyglądając się pracy maszyny do strzyżenia pluszu.
Więcej…
 
Oprysk owadobójczy z samolotu
Pierwszy oprysk z samolotu miał miejsce za sprawą Eksperymentalnej Stacji Rolniczej z Ohio i został przeprowadzony przez por. Johna B. Macready'ego, ówczesnego posiadacza rekordu świata w wysokości lotu, 2 sierpnia 1921 r., z samolotu curtiss JN6, aby uratować zaatakowany przez gąsienice park surmiowy o powierzchni 6 akrów w miejscowości Troy w Ohio.
Więcej…
 
Materiał nie gniotący się
Trwające ponad czternaście lat badania nad tym wynalazkiem prowadził zespół pod kierunkiem dra R. S. Willowsa w laboratoriach manchesterskich fabryk tekstylnych Tootal Broadhurst Lee, w Glossop w Derbyshire. Publicznie powiadomiono o nim po raz pierwszy 9 sierpnia 1932 r.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 97

oferuje obrączki ślubne Ring4You.

oferowane przez Diaxor są wyjątkowe.