Chleb krojony

Pokrojenie chleba przeznaczonego do sprzedaży na kromki było pomysłem Ottona Fredericka Rohweddera, właściciela sklepu jubilerskiego, który rozpoczął pracę nad maszyną krojącą w St Joseph w stanie Montana w roku 1912. Zaniechał tych prac, gdy dowiedział się od lekarza, że pozostał mu tylko rok życia. W dwa lata później wciąż żywy Rohwedder stracił w groźnym pożarze prototyp urządzenia, a wraz z nim wszystkie swoje narzędzia.

Więcej…
 
Detektywistyczna opowieść
Pierwszym opowiadaniem kryminalnym było Zabójstwo przy Rue Morgue Edgara Allana Poe, wydane w „Graham's Magazine" w Filadelfii, w kwietniu 1841 r. Akcja rozgrywa się w Paryżu, a detektywem jest zubożały i ekscentryczny kawaler Augustę Dupin. Bohater musiał być Francuzem, jako że w tym czasie jedynie we Francji istniał osobny zawód prywatnego lub policyjnego detektywa.
Więcej…
 
Opera
Pierwszą operą była Dafne. Libretto napisał Ottavio Rinuccini, muzykę Jacopo Peri. Pierwsze wykonanie odbyło się w Palazzo Corsi we Florencji podczas karnawału w 1597 r. (dokładna data nie jest znana). Z muzyki zachowało się jedynie kilka krótkich fragmentów wstawionych przez samego Corsiego.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 97

oferuje obrączki ślubne Ring4You.

oferowane przez Diaxor są wyjątkowe.