Lot na Księżyc
Pierwszy lot na Księżyc wykonany został przez rosyjskiego sztucznego satelitę „Luna I", wystrzelonego 2 stycznia 1959 r., który zbliżył się do Księżyca na odległość 4660 mil.
Pierwszy statek kosmiczny, który wylądował na Księżycu, to „Luna II". Statek wystartował 12 września 1959 r. i po dwóch dniach rozbił się w okolicach krateru Archimedesa.
Więcej…
 
Drukowana książka
Pierwsza, o jakiej wiadomo, to książka Mugu chonggwang tae dharani-gyong, znana również jako Dharani Sutra, wydrukowana w Korei za pomocą drewnianych klocków na zwoju o wymiarach 8 x 630 cm. Sądzi się, że pochodzi ona najpóźniej z 704 r. n.e. Została odkryta 14 października 1966 r. w fundamentach pagody Pulguk Sa w Kyongju w Korei Południowej i jest o co najmniej 164 lata dawniejsza od książki, która uważana była dotychczas za najstarszą, czyli Diamentowej Sutry - buddyjskiego tekstu odnalezionego w Turkiestanie.
Więcej…
 
Helikopter
Pierwszy helikopter, który mógł unieść człowieka i startował pionowo, zaprojektował E. R. Mumford - w dokumentacji projekt figuruje pod hasłem „Rozwiązanie lotu powietrznego" z datą 6 stycznia 1905 r. - a skonstruowali go budowniczowie okrętów z firmy William Denny i Bracia z Dumbarton w Szkocji.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 97

oferuje obrączki ślubne Ring4You.

oferowane przez Diaxor są wyjątkowe.