Maszyna do szycia
Pierwszą maszynę do szycia opatentował 17 lipca 1790 r. Thomas Saint, stolarz meblowy z Greenhill Rents, w parafii St Sepulchre w Londynie. Opis patentu przeleżał zagrzebany wśród innych patentów Sainta dotyczących butów i trzewików. Dopiero w roku 1874 odkrył go Newton Wilson. Ciekawe, że ten stary opis zawierał wiele rozwiązań, które później weszły na trwałe do konstrukcji produkowanych masowo maszyn: pionowy ruch igły, opatentowany później przez Isaaca Singera, dziurka na czubku igły, dwie płaszczyzny przytrzymujące materiał, opatentowane przez Eliasa Howe'a, oraz zwieszające się z góry ramię charakterystyczne dla większości współczesnych maszyn do szycia. Urządzenie było najwyraźniej przeznaczone do szycia skóry, ale nie wiadomo, czy zostało kiedykolwiek zbudowane.
Więcej…
 
Magnetofon
Pierwszym był telegrafon, opatentowany przez Valdemara Poulsena, duńskiego inżyniera zatrudnianego przez kopenhaskie towarzystwo telefoniczne w 1898 r. Urządzenie pokazano pierwszy raz publicznie w czasie Wystawy Paryskiej w 1900 r. Telegrafon używał namagnesowanego drutu, przewijanego między dwiema szpulami z prędkością ponad 2 m/s; nagrania można było dowolnie kasować. Produkcję seryjną podjęła American Telegraphone Co. ze Springfield w Massachusetts w 1903 r.: maszynę reklamowano jako dyktafon biurowy i jako automatyczną sekretarkę do telefonu.
Więcej…
 
Cyrk
Pierwszy cyrk powołał do życia w roku 1769 ekskawalerzysta, st. sierżant Philip Astley. Sprzedał on diamentowy pierścionek znaleziony na moście West-minster i za uzyskanych 60 funtów otworzył arenę jeździecką na Halfpenny Hatch w Lambeth. Wstęp był wolny, ale zwyczajem innych ówczesnych pokazów konnych zbierano datki po każdym przedstawieniu.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 97

oferuje obrączki ślubne Ring4You.

oferowane przez Diaxor są wyjątkowe.