Czekolada (w tabliczkach)
Po raz pierwszy wyprodukował ją na skalę przemysłową w 1819 r. dwudziestotrzyletni Francois-Louis Cailler w Vevey w Szwajcarii. Była to także pierwsza czekolada w formie tabliczek.
Początki czekolady do jedzenia nie są znane.
Więcej…
 
Pluszowy miś (Teddy Bear)
Do prawa pierwszeństwa w stworzeniu pierwszych egzemplarzy misia Teddy rości sobie pretensje dwóch niezależnych producentów, jeden w USA, drugi w Niemczech, przy czym obaj wymieniają ten sam 1902 rok. Tymczasem żaden z nich nie ma żadnych świadectw na poparcie tych roszczeń.
Jedyne, co można udowodnić w obu wersjach, to fakt, że 18 listopada 1902 r. w „Washington Evening Star" pojawił się satyryczny rysunek Clifforda Berrymana zatytułowany Drawing the Line in Mississippi, przedstawiający prezydenta USA, Theodore'a - lub Teddy-Roosevelta, który odmawia oddania strzału do schwytanego niedźwiadka.
Więcej…
 
Hulajnoga
Pierwszą hulajnogę wymyślił w 1897 r. Walter Lines, piętnastoletni uczeń z Londynu, późniejszy założyciel firmy Triang Toys. Konstrukcja nie została opatentowana, ponieważ jego ojciec sądził, że sprawa nie jest warta zachodu. Spośród wszystkich młodocianych wynalazców Walter był prawdopodobnie najmłodszym z tych, którzy stworzyli w gotowej postaci coś, co następnie zaczęło być masowo produkowane i sprzedawane. Już jako człowiek dorosły wylansował inną uwielbianą przez dzieci zabawkę, a mianowicie dziecięcy rowerek.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 97

oferuje obrączki ślubne Ring4You.

oferowane przez Diaxor są wyjątkowe.