Pluszowy miś (Teddy Bear)
Do prawa pierwszeństwa w stworzeniu pierwszych egzemplarzy misia Teddy rości sobie pretensje dwóch niezależnych producentów, jeden w USA, drugi w Niemczech, przy czym obaj wymieniają ten sam 1902 rok. Tymczasem żaden z nich nie ma żadnych świadectw na poparcie tych roszczeń.
Jedyne, co można udowodnić w obu wersjach, to fakt, że 18 listopada 1902 r. w „Washington Evening Star" pojawił się satyryczny rysunek Clifforda Berrymana zatytułowany Drawing the Line in Mississippi, przedstawiający prezydenta USA, Theodore'a - lub Teddy-Roosevelta, który odmawia oddania strzału do schwytanego niedźwiadka.
Więcej…
 
Opony pneumatyczne

Opatentował je inżynier R. W. Thompson z Londynu 10 grudnia 1845 r. jako „udoskonalenie kół do powozów i innych jeżdżących obiektów". W opisie wynalazku napisał on:
Pas [dętka] może zostać wykonana z pojedynczej warstwy indyjskiej gumy lub arkuszy gutaperki [...] zamkniętej płóciennym okryciem. Następnie buduje się mocną zewnętrzną osłonę elastycznego pasa, składającą się z serii kolistych, skórzanych segmentów przytwierdzonych do obręczy koła.
Pneumatyczne opony Thompsona zademonstrowano publicznie następnego lata. „Mechanic's Magazine" z 22 sierpnia 1846 r. donosi:
Więcej…
 
Motorówka
Pierwszą łodzią napędzaną własnym silnikiem spalinowym była mała łódka z motorem benzynowym o mocy 2 KM, zbudowana w Paryżu przez J. J. Etienne Lenoira , doradcę technicznego firmy Gautier et Cie, wypróbowana na Sekwanie w 1864 r. Według relacji samego Lenoira nie sprawowała się ona nadzwyczajnie; w następnym roku zbudował jednak większą, dwunastometrową łódź z silnikiem o mocy 69 KM dla M. Dalloza, redaktora paryskiej gazety „Le Moniteur Universel".
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 97

oferuje obrączki ślubne Ring4You.

oferowane przez Diaxor są wyjątkowe.