Karykatura prasowa
Pierwsza karykatura, jaka ukazała się w prasie, była politycznym rysunkiem satyrycznym na temat odwołania przez prezydenta Jamesa Madisona aktu embargo w USA. Rysunek pojawił się w waszyngtońskim dzienniku „Federal Republican" na początku 1814 r.
Więcej…
 
Opony pneumatyczne

Opatentował je inżynier R. W. Thompson z Londynu 10 grudnia 1845 r. jako „udoskonalenie kół do powozów i innych jeżdżących obiektów". W opisie wynalazku napisał on:
Pas [dętka] może zostać wykonana z pojedynczej warstwy indyjskiej gumy lub arkuszy gutaperki [...] zamkniętej płóciennym okryciem. Następnie buduje się mocną zewnętrzną osłonę elastycznego pasa, składającą się z serii kolistych, skórzanych segmentów przytwierdzonych do obręczy koła.
Pneumatyczne opony Thompsona zademonstrowano publicznie następnego lata. „Mechanic's Magazine" z 22 sierpnia 1846 r. donosi:
Więcej…
 
Motorówka
Pierwszą łodzią napędzaną własnym silnikiem spalinowym była mała łódka z motorem benzynowym o mocy 2 KM, zbudowana w Paryżu przez J. J. Etienne Lenoira , doradcę technicznego firmy Gautier et Cie, wypróbowana na Sekwanie w 1864 r. Według relacji samego Lenoira nie sprawowała się ona nadzwyczajnie; w następnym roku zbudował jednak większą, dwunastometrową łódź z silnikiem o mocy 69 KM dla M. Dalloza, redaktora paryskiej gazety „Le Moniteur Universel".
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 97

oferuje obrączki ślubne Ring4You.

oferowane przez Diaxor są wyjątkowe.