Oświetlenie jarzeniowe
Po raz pierwszy oświetlenie tego typu zostało skonstruowane przez General Electric Co. w Nela Park w stanie Ohio i zademonstrowane publicznie na dorocznym zebraniu Towarzystwa Inżynierii Oświetleniowej w Cincinnati we wrześniu 1935 r. Sześćdziesięciocentymetrowa rura emitowała jasnozielone światło, a podpis głosił: „Jarzeniowa lampa liniowa - wielce obiecujący eksperyment laboratoryjny".
Pierwszy raz oświetlenie jarzeniowe zastosowano praktycznie w czasie uroczystego obiadu wydanego w Waszyngtonie 23 listopada 1936 r., by upamiętnić stulecie Urzędu Patentowego USA. Salę bankietową oświetlono lampami produkcji GEC.
Więcej…
 
Lody

Ich pochodzenie budzi wiele kontrowersji. Twierdzenia, że jadł je Aleksander Wielki, Neron i egipscy faraonowie, raczej zaciemniają ich prawdziwą historię. Wielu starożytnych lubiło słodycze mieszane ze śniegiem lub nim chłodzone, ale to nie były lody. Wydaje się, że sorbet czy też korbet wprowadzono w XVI wieku we Florencji, skąd trafił do Francji. W 1660 r. Włoch Procopio Cultelli, pracujący wówczas w Paryżu jako limonadier (sprzedawca lemoniady), zrobił pierwszy krok w kierunku mechanizacji, wymyślając specjalną bańkę do wyrobu lodów.
Więcej…
 
Kobieta-ambasador
Pierwszą kobietą-ambasadorem była pacyfistka i feministka węgierska Rosike Schwimmer (1877-1948), powołana na urząd ambasadora w Szwajcarii 25 listopada 1918 r. przez prezydenta nowo proklamowanej republiki, hrabiego Michaela Karolvi. W następnym roku, kiedy na Węgrzech do władzy doszedł Bela Kun, zrezygnowała z tej funkcji i w 1920 r. za dyktatury Horthy'ego musiała uciekać z kraju. Przemycona Dunajem na łodzi, przedostała się dalej do USA, gdzie zadenuncjowano ją jako bolszewickiego szpiega.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 97

oferuje obrączki ślubne Ring4You.

oferowane przez Diaxor są wyjątkowe.