Film: kolor

Pierwszym udanym procesem uzyskiwania filmu barwnego był kinemacolor, dwukolorowy system, używający panchromatycznej taśmy filmowej opracowanej w 1906 r. przez George'a Alberta Smitha z Brighton w Anglii dla Charles Urban Trading Co., czołowej wówczas kompanii producenckiej.
Więcej…
 
Nagrania dźwiękowe

Pierwszy aparat do zapisu dźwięku zwany fonografem zaprojektował w roku 1877 Thomas Alva Edison. Prototyp zmontowany został 6 grudnia przez pracującego z Edisonem mechanika, Johna Kruesiego. Tego samego dnia dokonano pierwszego nagrania, którym był recytowany przez Edisona wierszyk Mary had a little lamb (Mary miała małą owieczkę). 22 grudnia 1877 r. w „Scientific American" ukazał się opis tego najnowszego cudu techniki:
Niedawno do naszego biura przyszedł pan Thomas A. Edison, położył na biurku niewielkie urządzenie, pokręcił korbką, po czym maszyna zapytała nas o zdrowie i jak nam się podoba fonograf, poinformowała, że czuje się dobrze i pożegnała nas, mówiąc „dobranoc". Słowa te słyszeliśmy wyraźnie nie tylko my, ale również tuzin osób znajdujących się wokoło.
Więcej…
 
Odciski palców

Po raz pierwszy zostały one pobrane w celu czyjejś, identyfikacji przez Williama Herschela z Indyjskiej Służby Cywilnej w Jungipur w 1858 r. 28 lipca tegoż roku pobrał on odciski palców Radżadhara Konaia, dostawcy z wioski Nista, odciskając je na kontrakcie na dostarczenie 2 tys. maund (ok. 80 ton) tłucznia drogowego. Herschel użył tuszu własnego wyrobu, którym odciskał także swoją pieczęć urzędową, i uzyskał wyraźne odbicie wszystkich pięciu palców prawej ręki kontrahenta.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 97

oferuje obrączki ślubne Ring4You.

oferowane przez Diaxor są wyjątkowe.