Genetyczne „odciski palców"
Na pomysł, że analizując odcinki DNA na podstawie próbki krwi, śliny lub nasienia można ustalić genetyczną tożsamość każdego człowieka, pierwszy wpadł dr Alec J. Jeffreys z wydziału genetyki uniwersytetu w Leicester. Po raz pierwszy technikę tę opisał dr Lancaster z kolegami Victorią Wilson z uniwersytetu w Leicester i Swee Lay Thein z Radcliffe Hospital w Oksfordzie, w pracy opublikowanej w „Naturę" z 7 marca 1985 r.
W śledztwie po raz pierwszy wykorzystała je policja z hrabstwa Leicester, która 5 stycznia 1987 r. zaczęła gromadzić próbki krwi i śliny dwu tysięcy mężczyzn w wieku od 16 do 34 lat ze wsi Enderby, Narborough i Littlethorpe niedaleko Leicester. Na tym terenie zgwałcono i uduszono dwie uczennice: Lyndę Mann i Dawn Ashworth. Później test rozszerzono na 5500 mężczyzn, z których każdy mógł być mordercą. Tylko dwóch ludzi odmówiło. Jeden z nich, Colin Pitchfork, przekupił kolegę z pracy, żeby poddał się testowi za niego. Kiedy podczas śledztwa przeprowadzonego w 1987 r. ów zastępca przyznał się do zamiany, Pitchforkowi zrobiono test DNA i postawiono go w stan oskarżenia. 22 stycznia 1988 r. Sąd Królewski w Leicester uznał go za winnego i skazał na podwójne dożywocie za morderstwo i dwa razy po dziesięć lat więzienia za gwałt. Był to pierwszy w świecie morderca skazany na podstawie dowodu genetycznego.
Jednakże po raz pierwszy sąd uznał genetyczne „odciski palców" za dowód winy 5 października 1987 r„ kiedy biegły z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, dr Davis Werrett, wykazał w Sądzie Królewskim w Birmingham, że plamy spermy na bluzce zgwałconej ofiary pochodzą od jednego z dwu oskarżonych. Pierwszy wyrok na podstawie testu DNA wydał 13 listopada 1987 r. Sąd Królewski w Bristolu na włamywacza Roberta Meliasa, uznając go za winnego zgwałcenia sparaliżowanej właścicielki domu w Avonmouth, do którego się włamał. Oskarżono go w parę miesięcy po dokonaniu przestępstwa, kiedy detektywom udało się zestawić próbkę nasienia z kobiecej halki z próbką jego krwi.
Niektóre przypadki rozstrzygano za pomocą genetycznych „odcisków palców", nawet jeśli zbrodnia została popełniona jeszcze przed odkryciem dra Lancastera. W 1992 r. Sąd Królewski w Birmingham skazał seksualnego mordercę dzieci Patricka Hasseta, uznając go za winnego zamordowania przed czternastu laty trzynastoletniej Candice Williams. Za dowód posłużyło genetyczne zestawienie próbki spermy, wziętej z zamrożonego przezornie przez policję ciała ofiary, z próbką substancji pobranych z kosmyków włosów mordercy.
 

oferuje obrączki ślubne Ring4You.

oferowane przez Diaxor są wyjątkowe.