Guma do żucia
Pierwszą gumą do żucia produkowaną na sprzedaż była „Czysta guma świerkowa ze stanu Maine", wytwarzana od 1848 r. przez Johna Curtisa w jego domowym kuchennym piecu franklinówskim. W 1850 r. Curtis przeniósł się z Bangor w stanie Maine do Portland i zaczął tam produkować parafinowe gumy pod rozmaitymi nazwami: „Słodka śmietanka", „Biała góra", „Poczwórka", „Największa i najlepsza" i „Lukrecjowa Lulu". Równocześnie powiększył wybór gum z żywicy świerkowej. Pojawiły się „Amerykańska bandera", „Świerkowy pniak", „Jankeski świerk" i „200 kawałków świerka".
Pierwszą gumę uzyskiwaną z chicle wyprodukował Thomas Adams, fotograf ze Staten Island. Z chicle zaczai mieć do czynienia poprzez generała Santa Anna, meksykańskiego dowódcę, który kierował szturmem na Alamo. Po wojnie meksykańskiej 1846 r. generał osiadł na Staten Island. Miał zwyczaj żuć kawałki chicle i zaraził tym nawykiem Horacja - syna Adamsa. Adams chciał wytworzyć z chicle syntetyczną gumę, ale kiedy eksperymenty nie powiodły się, postanowił wynagrodzić sobie poniesione wydatki sprzedażą dużej ilości chicle w małych, zwiniętych w kulki kawałkach, jako gumę do żucia. Pierwsza partia, po cencie za sztukę, znalazła się w sprzedaży w lutym 1871 r. w drogerii w Haboken, w New Jersey. Kulki (później zastąpione paskami) były bez smaku.
Pierwszą gumą o sztucznym smaku był „Toffi-balsam", wprowadzony w 1875 r. przez Johna Colgana z Louisville w stanie Kentucky. Colgan był aptekarzem. Gumę zaprawiał aromatyczną żywicą z kory południowoamerykańskiego drzewa Myroxylon toluiferum - najbardziej znanym jako składnik lekarstwa na kaszel. Mimo to „przyprawiona" guma przyjęła się i z kolei Adams w rewanżu wprowadził gumę sasafranową, a po niej gumę o smaku lukrecji. Nazywała się „Black Jack". Jest to najstarsza smakowa guma znajdująca się do dziś w sprzedaży.
Inna z gum Adamsa, bardzo popularna „Tutti frutti", była pierwszą gumą sprzedawaną w automatach. Umieszczono je w 1888 r. na peronach nowojorskiej kolei nadziemnej.
Pierwszą gumą balonową, która zdobyła powodzenie, była „Double Bubble", wprowadzona na rynek przez Franka Fleera. 26 grudnia 1928 r. zaczął ją sprzedawać mały sklepik spożywczy przy Susąuehanna Street w Filadelfii. Wcześniej Fleer próbował sprzedawać gumę „Blibber-Blubber", ale nic z tego nie wyszło, bo guma pękała, zanim zrobił się odpowiednio duży balon.
 

oferuje obrączki ślubne Ring4You.

oferowane przez Diaxor są wyjątkowe.