Hamburger
Najwcześniejsza znana nam wzmianka o hamburgerze pojawiła się w „The Union" z 5 stycznia 1889 r. w Walla Walla w stanie Washington:
Pytają cię, czy zjesz zraz wieprzowy-befsztyk-jajka na szynce-hamburgera albo wątróbkę na boczku.
Upłynęło jednak jeszcze jedenaście lat, zanim niejaki Louis Lassen wpadł na pomysł, dzięki któremu tzw. junk food, czyli zapychacz, stał się potem częścią amerykańskiego wkładu w dwudziestowieczną cywilizację. Urzeczywistnił swój pomysł we własnym małym, z trzema miejscami siedzącymi, barze „Louis Lunch" w New Haven w Connecticut. Kupił chudą wołowinę po 7 centów za funt, piekł ją na ruszcie i podawał obłożoną dwoma tostami. Poza granicami New Haven dowiedziano się o tym daniu, gdy niemieccy imigranci z South St Louis zaczęli sprzedawać hamburgery podczas dorocznej wystawy w St Louis w 1904 r. (imię Louis i miasto Louis to zbieżność zupełnie przypadkowa). Być może wtedy właśnie pojawiły się bułki zamiast tostów, chociaż w „Louis Lunch", który nadal z powodzeniem działa w New Haven, ciągle podaje się oryginalne burgery na toście. Trzecie Louis weszło na arenę wraz z pojawieniem się cheeseburgerów. Było to w Louisville w stanie Kentucky, w 1934 r., w jadłodajni „Kaelen's".
Sieć barów hamburgerowych zaczęła się od „White Castle Hamburgers" (Białego Pałacu Hamburgerów), betonowego domku o powierzchni 15 x 10 stóp (4,5 x 3 m), w kształcie miniaturowego zamku, zbudowanego w 1921 r. w Wichita w Kansas przez kucharza Waltera Andersona i agenta ubezpieczeniowego Waldo Ingrama. Mieścił naraz pięciu klientów. Gotowane na parze hamburgery sprzedawano po 5 centów. Po dziesięciu latach było już 115 „Białych Pałaców" - wszystkie sprzedawały hamburgery, ściśle przestrzegając narzuconego standardu. Ingram, który w 1933 r. wykupił od partnera cały jego udział, wprowadził dwie kolejne innowacje: od około 1925 r. obsługa „Białych Pałaców" nosiła jednorazowe papierowe kapelusze; w 1931 r. pojawiły się odporne na gorąco kartony do porcji na wynos.
Pierwsza jadłodajnia McDonalda została otwarta w grudniu 1948 r., kiedy Richard i Maurice McDonald zamienili swoją restaurację dla zmotoryzowanych przy E. Street w San Bernardino w Kalifornii na bar samoobsługowy, wprowadzając charakterystyczną dla sieci McDonalda zasadę taniego jedzenia (burgery po 15 centów, frytki po 10, koktajle mleczne po 20 centów), szybkiej obsługi, żadnych porcelanowych lub szklanych naczyń i żadnych sztućców. Ich pierwszy licencjonowany zajazd otwarty w maju 1953 r. w Phoenix w Arizonie i jego oryginalne złote łuki, głoszące etos wzorowej jakości i obsługi McDonalda od Arizony aż po Zanzibar, znajdują się obecnie w Henry Ford Museum w Dearborn w stanie Michigan - jako wielokulturowy pomnik amerykańskiego stylu życia.
 

oferuje obrączki ślubne Ring4You.

oferowane przez Diaxor są wyjątkowe.