Hotel
Pierwszym hotelem był „Low's Grand Hotel" w Covent Garden, otwarty w styczniu 1774 r. przez Davida Lowa przy King Street 43, w domu zajmowanym uprzednio przez ekscentrycznego lorda Russella, który przerobił całe wnętrze tak, by przypominało międzypokład okrętu wojennego. Zanim Low z fryzjera przeistoczył się w hotelarza, goście przybywający do Londynu na dłużej niż jedną noc szukali zazwyczaj umeblowanych pokoi do wynajęcia. Ci, którzy przyjechali na krótko, nocowali w zajazdach. Przedsięwzięcie Lowa, które w 1776 r. Horace Walpole nazwał „Hotelem Garni", powstało z zamiaru, by stworzyć miejsce pobytu przede wszystkim dla całych rodzin. Tym różniło się ono od ówczesnych zajazdów i gospód, które bardziej dbały o wyżywienie gości niż o nocleg dla nich.
Chcąc rozreklamować swój „Grand Hotel", Low wprowadził serię złotych, srebrnych i brązowych medali wybijanych odpowiednio dla książąt, szlachty i zwykłych gości. Mimo, a może właśnie z powodu nadmiaru dobrych chęci Lowowi nie powiodło się. W 1780 r. porzucił branżę hotelarską i został pedikiurzys-tą - pierwszym, który tak nazwał swój nowy zawód. I tym razem również mu się nie powiodło. W końcu znalazł się w przytułku, z którego wyrzucono go za napad z nożem na przełożonego.
Po odejściu Lowa „Grand Hotel" funkcjonował nadal. W 1794 r. właścicielką była pani Hudson; osobliwa reklama hotelu z tego roku informowała, że są tu „stajnie dla stu szlachciców i koni". Na początku XIX w. hotel stał się znany ze swojej kuchni. Jego jadalnię nazwano „Gwiazda", stołowało się tam bowiem wielu wybitnych ludzi. Hotel przestał istnieć w latach osiemdziesiątych XIX wieku.
Pierwszym hotelem z łazienkami był „Tremont House" w Bostonie, otwarty 16 października 1829 r. Do ośmiu łazienek umieszczonych w suterenie wchodziło się osobnym wejściem od ulicy. Ponieważ „Tremont House" mógł pomieścić 250 gości, tak niedogodne wejście do łazienek regulowało zapewne problem oczekiwania na nie w długich kolejkach.
Pierwszym hotelem z prywatnymi łazienkami był „Mount Vernon Hotel" w Cape May w stanie Nowy Jork, otwarty w 1853 r.
Pierwszymi hotelami kolejowymi były „Victoria" i „Euston", czteropiętrowe budynki zaprojektowane przez Philipa Hardwicke'a dla London & Birmingham Railway Co., otwarte równocześnie we wrześniu 1839 r. przy Euston Station. Umieszczoną po zachodniej stronie stacji „Victorię" przeznaczono dla skromniejszej kategorii podróżnych. W dokumentacji kolejowej opisano jąjako „salę sypialną i bar kawowy". Nie prowadziła rejestracji. Przeciwnie „Euston", prowadzony iście po królewsku przez dyrektora Bacona, który przedtem pracował jako steward; ten hotel obsługiwał wyłącznie pasażerów pierwszej klasy.
Pierwszym hotelem z apartamentem dla nowożeńców był „Irving House" w Nowym Jorku, który wprowadził tę atrakcję w 1844 r.
Pierwszym hotelem z centralnym ogrzewaniem był bostoński „Eastern Ex-change Hotel", w którym w 1846 r. zainstalowano parowe grzejniki.
Pierwszym hotelem zatrudniającym kelnerki był od maja roku 1853 „Delavan House" w Albany w stanie Nowy Jork. Znana amerykańska feministka Amelia Bloomer - lansująca damskie spodnie nazwane później jej nazwiskiem - w kilka miesięcy później pisała w liście:
Kiedy zatrzymaliśmy się na noc w „Delavan House" w Albany i poszliśmy do jadalni na kolację, mile zaskoczył nas widok chyba tuzina młodych kobiet obsługujących stoły. To było coś nowego. Ostatniej zimy pracowali tam, jak wszędzie, sami kelnerzy. Teraz nie ma ani jednego, a zamiast ich ciężkiego
chodu i niezdarnych ruchów widzi się lekkie kobiece kroki i swobodne, wdzięczne ruchy. Właściciel powiedział nam, że zmiana była [...] całkowicie zadowalająca [...] jedyne zastrzeżenia miał do kilku kelnerek darzących większymi względami czarnych mężczyzn.
Po raz pierwszy rozłożyli Biblie w pokojach hotelowych członkowie Stowarzyszenia Gideona w „Superior Hotel" w Iron Mountain w stanie Montana, w listopadzie 1908 r.
Pierwszym hotelem z telewizorami w sypialniach był hotel „New Yorker" w Nowym Jorku. Telewizory zainstalowano w roku 1932. Dostarczyła je Freed Television & Radio Corp. do wszystkich de luxe suites. Goście mogli odbierać programy rozrywkowe nadawane przez pięć godzin dziennie ze stacji telewizyjnej CBS W2XAB.
 

oferuje obrączki ślubne Ring4You.

oferowane przez Diaxor są wyjątkowe.