Inkubator
Pierwszy inkubator dla niemowląt przedwcześnie urodzonych lub słabych został skonstruowany w 1891 r. przez dra Alexandre'a Liona z Nicei. Powietrze w inkubatorze pozostawało czyste wskutek filtrowania i nieustannie świeże dzięki pracy wentylatora. Stałą temperaturę utrzymywał automatyczny termostat.
Udoskonaliwszy swój wynalazek, dr Lion założył pierwszą klinikę Oeuvre Maternelle des Couveuses d'Enfants w Nicei, następnie powstały podobne instytucje w Bordeaux, Marsylii, Lyonie i Paryżu. Klinika w Nicei utrzymywała się po części z datków dobroczynnych, częściowo z subsydiów miejskich. W Paryżu można było oglądać inkubowane noworodki za opłatą 50 centymów, co pozwalało pokryć pensje pielęgniarek w wysokości 60 franków miesięcznie, jak również inne wydatki.
Dr Lion odnotował 72% sukcesów. Ze 185 noworodków inkubowanych w Nicei w ciągu trzech pierwszych lat przeżyło 137; żadne z tych dzieci - jak twierdził Lion - nie miałoby szans w zwykłych warunkach. Noworodki za słabe, by przełykać, karmiono przez nos specjalną łyżką albo z piersi przez elastyczny wąż poprowadzony od sutka mamki. Angielski reporter pisał:
Murzynki często karmią białe niemowlęta, a białe kobiety Murzyniątka tylko w wyjątkowych sytuacjach.
 

oferuje obrączki ślubne Ring4You.

oferowane przez Diaxor są wyjątkowe.