Jeep
Pierwszy samochód tego typu zaprojektował w lipcu 1939 r. Karl K. Pabst, inżynier konsultant z Bantam Car Co. w Butler (Pensylwania), w odpowiedzi na zapotrzebowanie armii amerykańskiej na lekki, funkcjonalny wóz polowy z napędem na cztery koła. Ukończony we wrześniu 1940 r. prototyp zabrano do wypróbowania do Camp Holabird w Marylandzie. Następnie złożono zamówienie na siedemdziesiąt egzemplarzy serii wstępnej. Wyposażone w czterocylindrowy silnik firmy Continental o mocy 45 KM, jeepy te pojawiły się w armii amerykańskiej od początku roku 1941. Siódmy egzemplarz tej serii, przechowywany w Smithsonian Institution w Waszyngtonie, jest teraz najstarszym zachowanym jeepem na świecie.
W listopadzie 1940 r. zarówno Ford z Detroit, jak Willys-Overland, wy-próbowywały prototypy jeepów. Latem następnego roku model willys MB uznano za standardowy i obydwa zakłady otrzymały zamówienia na jego produkcję. Wóz Forda miał kod GPW oznaczający „General Purpose - Willys" (Uniwersalny willys). Nazwa jeep, którą Ford przypisuje sobie, wzięła się z inicjałów „GP" (General Purpose). Jednak pod koniec lat trzydziestych słowa tego używali producenci wielofunkcyjnych pojazdów, zainspirowani postacią z filmu rysunkowego - wyłupiastookim „Jeepem", który „potrafił zrobić niemal wszystko".
Podczas wojny wyprodukowano prawie 649 tys. jeepów. Szczytem tempa produkcyjnego w fabryce Willys-Overland w Toledo w stanie Ohio był jeden złożony jeep na 80 sekund.
Jeep do użytku cywilnego: pierwszym był model willys CJ-2A albo „Jeep Uniwersalny", który zaczęto produkować 4 września 1945 r.
W Wielkiej Brytanii pierwszym jeepem do użytku cywilnego był land-rover wprowadzony na rynek przez Rover Co. z Solihull Warwickshire i zademonstrowany na wystawie samochodowej w Amsterdamie 30 kwietnia 1948 r. Przez pierwsze dziesięć lat wyprodukowano 200 tys. land-roverów.
 

oferuje obrączki ślubne Ring4You.

oferowane przez Diaxor są wyjątkowe.