Karykatura prasowa
Pierwsza karykatura, jaka ukazała się w prasie, była politycznym rysunkiem satyrycznym na temat odwołania przez prezydenta Jamesa Madisona aktu embargo w USA. Rysunek pojawił się w waszyngtońskim dzienniku „Federal Republican" na początku 1814 r.
Autorem był John Wesley Jarvis, bardziej znany jako portrecista niż karykaturzysta. Rysunek przedstawiał amerykańskiego żółwia wodnego płynącego na grzbiecie i trzymającego prezydenta, który właśnie odciął żółwiowi głowę. Odrąbana głowa ściskała w zaciśniętych szczękach ucho prezydenta. Akt embarga
był ogólnie znany - i czytelnicy o tym wiedzieli - jako „żółwia polityka". Nic nie wiadomo o innych rysunkach satyrycznych w prasie amerykańskiej w ciągu następnych pięćdziesięciu lat. Dopiero od 1867 r. zaczął je regularnie zamieszczać nowojorski „Evening Telegram". Co piątek na pierwszej stronie widniał duży rysunek na aktualny temat. Wiele z rysunków było autorstwa C. G. Busha, którego można uważać za pierwszego etatowego karykaturzystę gazetowego.
 

oferuje obrączki ślubne Ring4You.

oferowane przez Diaxor są wyjątkowe.