Cyrk
Pierwszy cyrk powołał do życia w roku 1769 ekskawalerzysta, st. sierżant Philip Astley. Sprzedał on diamentowy pierścionek znaleziony na moście West-minster i za uzyskanych 60 funtów otworzył arenę jeździecką na Halfpenny Hatch w Lambeth. Wstęp był wolny, ale zwyczajem innych ówczesnych pokazów konnych zbierano datki po każdym przedstawieniu. Najwidoczniej publiczność odwdzięczała się hojnie, gdyż już w następnym roku Astley przeniósł się na lepsze miejsce w pobliżu mostu Westminster. Tutaj zbudował linową barierę otaczającą widownię i wprowadził opłaty za wstęp: szylinga za miejsce siedzące, sześć pensów za stojące. Wynajął też werblistę odpowiedzialnego za efekty dźwiękowe.
Trudno określić dokładnie, kiedy proste popisy jeździeckie przerodziły się u Astleya w cyrk, jaki znamy współcześnie. Wiadomo, że w 1777 r. pracował tam atleta, signor Colpi, oraz że w ciągu następnych trzech lat Astley zdobył najpierw klowna zwanego Fortunelly, a potem innego, zwanego Burt (czasem uważa się go za pierwszego klowna cyrkowego). Miał też pewną liczbę akrobatów, którzy wykonywali ćwiczenia na linie „w różnych pozycjach", oraz ujmującego aktora znanego jako „Konik Wojskowo Kształcony". Grupę jeźdźców, czyli prawdziwych gwiazd całego widowiska, stanowili trzej mężczyźni: Griffin, Jones i Miller, którzy występowali pod egidą samego Astleya, uważanego przez wielu za największego kawalerzystę tamtych czasów.
Oprócz koni pokazywano jeszcze inne zwierzęta. W 1768 r. na arenie Astleya pojawiła się „wojskowa małpa" zwana Generał Jackoo, ale nic nie wskazuje na to, żeby jakieś większe zwierzę miało swój cyrkowy debiut przed rokiem 1816, kiedy to w Cyrku Franconiego w Paryżu pojawiły się dwa słonie: Baba i Kiouny. Wykonywały stały program: chwytały trąbami jabłka, odkorkowywały butelki i piły ich zawartość, grały na katarynce. Nie dalej niż w 1828 r. Astley podążył śladem Franconiego, wypożyczając słonia z menażerii Cross's Exeter Change. Po prostu pokazywano zwierzę zdumionej publiczności, nie każąc mu robić nic specjalnego. Lew, tygrys i cztery zebry - również w charakterze obiektów do oglądania - pojawiły się u Astleya w 1832 r. Pierwszy prawdziwy pokaz dzikich bestii odbył się w Amfiteatrze Astleya w 1838 r., kiedy Amerykanin Van Amburgh, skądinąd znany jako „Morok Pogromca Dzikich Zwierząt", zaprezentował mieszaną grupę lwów, tygrysów i lampartów .
Bardzo szybko cyrk zaczął się stawać popularną rozrywką. W 1780 r. Hiszpan o nazwisku Juan Porte stworzył pierwszy cyrk w Europie - w Wiedniu. W dwa lata później sam Astley wprowadził cyrk do Paryża. W Ameryce w 1792 r. otwarto w Filadelfii Rickett's Circus. Rok później gościł w nim prezydent Washington. Również Rosja miała swój cyrk od 1793 r. Powiada się, że ponoć Philip Astley pomógł w zakładaniu przynajmniej 19 cyrków w różnych krajach europejskich.
Pierwotny Amfiteatr Astleya działał w tym samym miejscu, od południowej strony mostu Westminster, aż do 1893 r.
Pierwszym cyrkiem pod namiotem był Wielki Cyrk Północnoamerykański, otwarty w Salem w stanie Nowy Jork, w 1826 r. przez Aarona Taylora oraz braci Natana i Seta Howesów. Cyrk miał 6 wozów, 20 koni i zespół 4 muzyków. Wśród personelu był młody sprzedawca biletów, który od czasu do czasu wykonywał zastępstwa jako bard o czarnej twarzy, zwany P. T. Barnum.
Pierwszy cyrkowy numer z latającym trapezem wykonał Jules Leotard 12 listopada 1859 r., w paryskim Cyrku Napoleona. Zaledwie dwudziestojednoletni wówczas Leotard obmyślił ten występ, ćwicząc na linach i obręczach zawieszonych nad basenem w sali gimnastycznej swego ojca w Tuluzie. Na początku lat sześćdziesiątych pojawił się w „Alhambrze" w Londynie, wzbudzając sensację lotami przez całą salę, przeskakując z trapezu na trapez ponad głowami siedzącej przy stolikach publiczności. Jules Leotard został uwieczniony w popularnej piosence śpiewanej przez George'aLeybourne'a,jako „Ten śmiały młodzieniec na latającym trapezie". Użyczył też swego nazwiska obcisłemu trykotowemu kostiumowi, który noszą akrobaci i gimnastycy ćwiczący na trapezie.
Pierwszą w cyrku siatkę zabezpieczającą dla akrobatów wprowadziła hiszpańska trupa akrobatów Rizarellis, w „Holborn Empire" w 1871 r. Leotard opierał się na mniej pewnym środku ostrożności w postaci sterty rozłożonych na podłodze materaców.
 

oferuje obrączki ślubne Ring4You.

oferowane przez Diaxor są wyjątkowe.